Pierwsza pomoc na Pikniku

Umiejętności z zakresu pierwszej pomocy są dla naszego Stowarzyszenia niezwykle istotne, dlatego i na naszym Pikniku Poradniczym nie mogło zabraknąć garści wiedzy na ten temat. Piotr Sendecki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodzicy pokazał ABC pierwszej pomocy. Wielu z nas potrafi sprawdzić stan pokrzywdzonego, użyć defibrylatora, zrobić masaż serca. Zdobyliśmy cenne informacje, co do postępowania przy zakrztuszeniach i zadławieniach oraz umiejętności opatrywania ran krwawiących. „Trening czyni mistrza”, a stałe, powtarzające się  ćwiczenia z pierwszej pomocy pozwolą na skuteczniejsze, sprawniejsze i odważniejsze ratowanie życia.  Wniosek po pokazie i warsztatach jest taki, że dzieci i młodzież mają: wiedzę, zapał i umiejętności znacznie lepiej rozwinięte, niż wielu dorosłych.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Zadanie zrealizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Wschodnich w ramach projektu pn: „Sprawna organizacja, sprawne działania” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033.