Projekt SOSD

NIW -CRSO- RPWROP EDYCJA 2022

Projekt pn.: „Sprawna organizacja, sprawne działania” realizacja 2022-2023.

Projekt pn: „Sprawna organizacja, sprawne działania” finansowany w całości ze środków publicznych – Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych – konkurs RPWROP EDYCJA 2022 – PRIORYTETY 1-3. Całkowita wartość projektu 244 333,44 zł.

Filmy poradnicze

Rozwód

Kiedy sąd orzeknie rozwód? Kiedy możesz nie uzyskać rozwodu? Ile kosztuje sprawa o rozwód? Podstawowe informacje uzyskasz z wyjaśnień adwokatki Magdaleny Kusik-Balickej, radczyni prawnej Małgorzaty Dąbek

Mediacja

Czym jest mediacja? Jakie są jej korzyści? Jak przebiega? Dowiedz się więcej z naszego filmu. Tematykę przybliży adwokatka Magdalena Kusik-Balicka.

Cyberprzemoc

Czym jest mowa nienawiści, hejt, znieważenie i zniesławienie? Jak postępować wobec cyberprzemocy? Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. W filmie występują: radczyni prawna Małgorzata Dąbek i adwokatka Magdalena Kusik-Balicka, które wyjaśniają najważniejsze zagadnienia.

Pomoc poszkodowanym

Komu mamy obowiązek udzielić pomocy? Kto i w jakich warunkach udzielić pomocy osobie zagrożonej? Konsekwencje nieudzielania pomocy? Wyjaśniają: radczyni prawna Małgorzata Dąbek i adwokatka Magdalena Kusik-Balicka.

Wypadki-pomoc

Jakie są obowiązki kierowcy w związku z wypadkiem drogowym? Co powinni zrobić piesi, świadkowie wypadku drogowego? Jak udzielić pierwszej pomocy? Wyjaśniają: radczyni prawna Małgorzata Dąbek i adwokatka Magdalena Kusik-Balicka.

Relacja z planu filmowego

Kręcenie krótkiego filmu to wiele godzin ciężkiej pracy wielu osób, ale atmosfera planu, kontakt ze wspaniałą ekipą: twórczych, dowcipnych, inteligentnych i pełnych pasji osób daje cudowną energię. Jak zwykle działo się. Dziękuję wszystkim uwikłanym w nasze projekty. Szczególne podziękowania dla: Sylwii Michałowskiej (reżyseria, scenariusz itp.), Małgorzaty Marczuk (produkcja, scenografia, dobre słowo, wsparcie techniczne, wsparcie merytoryczne i wiele innych niezliczonych i niezbędnych funkcji) i aktorów: Anny Kusik, Ivanny Balickiej i Tomasza Kusika.

Edukacja - upowszechnienie – integracja

PIKNIK

Zaproszenie

Stowarzyszenie Inicjatyw Wschodnich w Hrubieszowie zaprasza na: Rodzinny PIKNIK PORADNICZY z SIW w Brodzicy - przy Ochotniczej Straży Pożarnej w dniu 18.06.2023r. w godz. od 13.00 do 19.00

Pierwsza pomoc na Pikniku

Umiejętności z zakresu pierwszej pomocy są dla naszego Stowarzyszenia niezwykle istotne, dlatego i na naszym Pikniku Poradniczym nie mogło zabraknąć garści wiedzy na ten temat.

Relacja z Pikniku Poradniczego

Pochmurny i oszczędnie ciepły poranek nie zapowiadał dnia pełnego gorącej i rodzinnej atmosfery, ale z udziałem ludzi o wielkich sercach udało się pokonać deszcz i chłód.

KONFERENCJA

W dniu 14.12.2023r. odbyła się stacjonarnie w Gniecki Hotel & Restauracja Hrubieszów , a w części także online, konferencja pn: "Sprawna organizacja, sprawne działania". Złe warunki atmosferyczne, czy choroby nie pokrzyżowały nam planów. Szczególne, serdeczne podziękowania dla Piotr Sendecki , Edyta Dobosz-Maciuk oraz dla przedstawicieli m.in.: Gmina Hrubieszów i Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie oraz NGO: OSP Brodzica , Stowarzyszenie Aktywnych Animatorów Kultury , Stowarzyszenie Trzeźwościowe "Lumen" w Hrubieszowie,

PUBLIKACJE PRAWNE

Cyberprzemoc

Internet może być areną wielu różnych zachowań przestępczych, jednak to omówienie dotyczy zjawiska cyberprzemocy.

Mediacja

Mediacja to sposób rozwiązywania sporów z udziałem mediatora. Na mediację może skierować nas sąd albo możemy sami poszukać mediatora, jeszcze przed założeniem sprawy w sądzie.

Spadki

Każdy powinien wiedzieć, że po śmierci najbliższych prawie w każdym przypadku zaistnieje konieczność przeprowadzenia 2 etapowego postępowania spadkowego.

Wypadki drogowe

Każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek nieść pomoc w sytuacji bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia czy ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Publikacje poradnicze w "lubiehrubie.pl"

Analizy prawne, porady i informacje na które mogą przydać się w życiu codziennym