Razem z wiedzą - zaproszenie

"Razem z wiedzą" dla Seniorów ( osób w wielu 60+) to inicjatywa  współtworzona przez Stowarzyszenie Inicjatyw Wschodnich w Hrubieszowie i Grupę Wsparcia dla seniorów.

Zapraszamy osoby w wieku 60+, które chcą wymienić się wiedzą i doświadczeniami oraz uzyskać profesjonalną wiedzę i pomoc prawną między innymi nt:

• ochrony przed oszustwami,
  • sprzedaży na spotkaniach promocyjnych, przez telefon, Internet i w domu,
  • praw kupujących,
  • mediacji,
  • bezpłatnej pomocy prawnej, pełnomocnika z urzędu,
  • spraw mieszkaniowych,
  • spraw sąsiedzkich i wielu innych.

W ramach inicjatywy:

• zorganizujemy dwa spotkania informacyjno-poradnicze dla seniorów z udziałem prawników (spotkania odbędą się w Hrubieszowie),
  • zorganizujemy warsztaty i mentoring dla doradców-seniorów,
  • przygotujemy informatory dla seniorów,
  • doraźnie udzielimy porad prawnych i informacji,
  • przekażemy informację, jak i gdzie uzyskać pomoc prawną, w tym bezpłatną poradę prawną.

Podstawową ideą projektu jest: propagowanie poradnictwa prawnego i obywatelskiego, w tym na zasadzie samopomocy, wsparcia profesjonalnego (adwokaci, radcy prawni, mediatorzy, doradcy obywatelscy) i współdziałania międzypokoleniowego.

Liczba miejsc 30 (dwa terminy spotkań w październiku).

Chcesz wziąć udział albo potrzebujesz więcej informacji:

zadzwoń do nas:

+ 48 605085714,