Razem z wiedzą

Projekt pn: Razem z wiedzą to inicjatywa  dla osób w wieku 60 i więcej lat współtworzona przez Stowarzyszenie Inicjatyw Wschodnich w Hrubieszowie i Grupę Wsparcia dla seniorów.

Projekt ma na celu promocję wśród seniorów idei poradnictwa zarówno samopomocowego, jaki i międzypokoleniowego.

Co będziemy robić?

• spotkania informacyjno-prawne z adwokatem, radcą prawnym (spotkania odbędą się w dwóch terminach w Hrubieszowie w grupach po 15 osób),
  • wsparcie w uzyskaniu bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej,
  • informatory prawne i publikacje dla seniorów.

Tematyka spotkań, informatorów i publikacji to min:

• ochrona przed oszustwami,
  • sprzedaż na spotkaniach promocyjnych, przez telefon, Internet i w domu,
  • prawa kupujących,
  • prawo mieszkaniowe,
  • decyzje majątkowe,
  • sprawy sąsiedzkie,
  • sprawy rodzinne,
  • mediacja,
  • bezpłatna pomoc prawna, pełnomocnika z urzędu,
  • odwołania od decyzji administracyjnych,
  • i wielu innych.

Liczba uczestników 30 osób.

„Inicjatywa pod nazwą "Razem z wiedzą" realizowana w ramach projektu „Polskie Inicjatywy Poradnicze” dofinansowanego ze środków  Rządowego Programu Wspierania Organizacji Poradniczych na lata 2023-2033. Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON - Rozwój i Innowacja”