Co robimy i dla kogo?

Misja stowarzyszenia

Stowarzyszenie Inicjatyw Wschodnich w Hrubieszowie istnieje od 2018 roku – od 2022 roku mamy status OPP, a od 2023r. działamy w standardzie ISO.

Co robimy? Dzielimy się wiedzą z każdym, kto chce wiedzieć:

#edukacjaprawna

Propagujemy wiedzę o prawach i obowiązkach człowieka i obywatela.

• warsztaty i szkolenia prawne i biznesowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych (dla firm, szkół i NGO'sów)

• warsztaty dla uczniów: Cyberprzemoc! Mówimy NIE! oraz z praw i obowiązki ucznia,  człowieka, obywatela i Europejczyka

• szkolenia dla MEDIATORÓW (certyfikat, wpis na listę stałych mediatorów sądowych)

• publikacje w "lubiehrubie.pl"

• informatory i poradniki prawne

• filmy informacyjno-poradnicze

• Biuletyn: Wsparcie Informacyjne Samorządu – specjalistyczny newsletter dla gmin i instytucji samorządowych

#pierwszapomoc

Naszą misją jest propagowanie wiedzy i umiejętności pierwszej pomocy, jako podstawowej umiejętności potrzebnej na co dzień, bez względu na wiek.

Robimy:

• warsztaty i szkolenia z pierwszej pomocy dla: dorosłych, dzieci i młodzieży
    • materiały instruktażowe,
    • filmy i spoty instruktażowe - „Pierwsza pomoc, a Ty co zrobisz?” - przekazany do 50 szkół powiatu hrubieszowskiego, dostępny publicznie: https://www.youtube.com/watch?v=a0a0flYdaMQ&t=5s ) – w ramach projektu pn: „Międzypokoleniowe Centrum Edukacji  - uczymy, pomagamy, ratujemy”

#arteterapia

• Warsztaty arteterapeutyczne - z udziałem psychologów i artystów

#poradyprawne

• Punkty Bezpłatnych Porad Prawnych Brodzica, Hrubieszów, Horodło dla potrzebujących bezpłatnej pomocy prawnej mieszkańców w szczególności pomoc prawna dla dzieci, młodzieży i seniorów
  • bezpłatne doradztwo prawne dla NGO'sów

Wspieramy: Rady Rodziców i organizacje pozarządowe realizujące działalność pożytku publicznego w finansowaniu działaności (Programy – 1,5% podatku)

STATUT STOWARZYSZENIA